• Súťaž s firmou  Milk Agro

• ,Tento rok  sa konal už 20.ročník súťaže s firmou Milk Agro  pod názvom Recykluj a vyhraj. Zapojili sme sa dvoch kategórií – zber hliníkových viečok a zber tetrapaku z čerstvého mlieka.

V zbere viečok sme sa umiestnili na 14.mieste  v kategórii A3 a vyzbierali sme 16,9 kg hliníkových viečok.

V kategórii  B3 – zber tetrapakov z čerstvého mlieka sme skončili na 4.mieste  a vyzbierali sme skoro 173 kg.

Do súťaže sa zapojilo 16 žiakov MŠ a 19 žiakov ZŠ, niektorí z nich sa zapojili do oboch kategórií.

Keďže v kategórii tetrapakov  sme skončili do 10.miesta, hlavnou výhrou  bol tablet.

Poradie na prvých troch miestach :

Tetrapaky:
            1.Bibiana Janičová      9.A    4400 ks
            2.Samuel Kaša            MŠ     480 ks
            3.Natália Jurová          3.A      285 ks

Viečka:
            1.Tomáš Hajzuš              8.A      4020 ks
            2. Petra Haboráková     8.A        2443 ks
            3.Stela  Andraščíková    MŠ        2420 ks

Žiaci  dostali za účasť v súťaži pred koncom  roka pekné odmeny.

• Zábavno-spoznávací deň so žiakmi a učiteľmi okolitých obcí

• Hovorí sa, že lepšie je raz zažiť ako stokrát počuť.

Tieto slová sme si zobrali  k srdcu a v mesiaci jún sme sa rozhodli zorganizovať  zábavno-spoznávacie dopoludnie pre žiakov a učiteľov okolitých škôl.

Žiaci cez tvorivé dielne – Dopravná výchova, Maľovanie na tvár, Tvorivá činnosť, Nebojte sa fyziky, Zaujímavosti z biológie, Hokus pokus, Svet robotov, Tancujte s nami – mali možnosť jednak spoznať areál a priestory školy, ale aj prísť na chuť niektorým vyučovacím predmetom a čo je najdôležitejšie, vytvoriť jedno veľké spoločenstvo.

Sprievodnou akciou tohto podujatia bol aj futbalový turnaj o PUTOVNÝ POHÁR  RIADITEĽOV ŠKÔL HORNEJ TORYSY.

Našich hostí sme nenechali ani hladných, ani smädných. Bola pre nich pripravená chutná desiata a samozrejme aj obedík. Pitný režim sme tiež nepodcenili. Čapovaná kofola bola “topka“ dňa a naozaj každého sme ňou “počastovali“.

Veríme, že misia tohto  dňa bola splnená. My sme urobili, čo sme vedeli.

Aj fotili, aj natáčali. A kúsok z toho máte k nahliadnutiu od p. učiteľa Kožára aj v tomto príspevku.

Dúfame, že naši hostia ešte dlho budú žiť zo zážitkov zábavno-spoznávacieho dopoludnia stráveného “v draveckej“ škole.

Mgr. Matijová Ľubica

• Informácia o voľnom pracovnom mieste

• V zmysle § 84  zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Vás informujeme o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca:

Názov zamestnávateľa: Základná škola s materskou školou Šarišské Dravce 20
            Adresa: Šarišské Dravce 20, 082 73 Šarišské Dravce
            Kontakt: sardravce.zs@gmail.com, 0908 030931
            Kategória zamestnanca: pedagogický asistent

Kvalifikačné predpoklady: odborná a pedagogická spôsobilosť podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

Požadované doklady: žiadosť o prijatie do zamestnania, štruktúrovaný životopis, doklady o vzdelaní, súhlas so spracovaním osobných údajov, čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (k dispozícii na stiahnutie v prílohe)

Iné súvisiace informácie: nástup od 1.9.2023 na dobu určitú do 31.8.2024, 100 % úväzok

Platové podmienky: od 938 €

Žiadosti o zamestnanie posielať mailom alebo poštou do 21.8.2023, kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov.

RNDr. Pavol Haborák, riaditeľ ZŠ s MŠ Šarišské Dravce

Príloha: CESTNE_VYHLASENIE