• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 19.1.2023 sa v Sabinove uskutočnilo obvodové kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťaž pozostávala z niekoľkých disciplín z oblasti gramatiky, slovnej zásoby nevynímajúc čítanie a posluch s porozumením, listening, picture story a role plays. Cieľom súťaže bolo porovnať získané vedomosti a zručnosti z predmetu anglický jazyk. Súťaže sa zúčastnili žiaci základných škôl a osemročných gymnázií z blízkeho okolia. Našu školu reprezentovali naše dve najlepšie žiačky a to Bibiána Janičová z 9.A, ktorá skončila na krásnom 2. mieste a Michaela Osifová zo 7.A, ktorá bola úspešnou riešiteľkou. Ďakujeme našim žiačkam za príjemnú atmosféru a pekne strávený deň a prajeme im veľa úspechov a elánu v ich ďalšej práci.

Mgr. Martina Ignácová

• Koledníci Dobrej noviny

• Dobrá novina je vianočná kolednícka akcia eRka – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí. V rámci koledovania prebieha verejná zbierka určená na podporu humanitárnych a rozvojových projektov v afrických krajinách. Aj žiaci našej školy sa pravidelne zapájajú do koledovania Dobrej noviny. Bolo to tak aj tento rok. Už počas adventného obdobia sa pripravovali na koledovanie, kde si osvojili svoje úlohy, ktoré im boli pridelené (sv. Jozef, P. Mária, králi, pastieri, anjeli). Ďakujeme našim obetavým žiakom a ich starostlivým rodičom, ktorí im s láskou pripravovali kostýmy a rekvizity. Želáme im, aby radosť z Narodenia Ježiša Krista, ktorú prinášali do našich rodín ostala v ich srdciach počas celého roka.

Mgr. Anna Bujňáková

• „Lobby bar“ v škole

• Nikto zo žiakov 8. a 9. ročníka ani len netušil, že v pondelok 19.12.2022 si budú môcť v škole profesionálne namiešať osviežujúci nápoj podľa vlastných predstáv. Podarilo sa to vďaka pani učiteľke a študentkám zo Súkromnej SOŠ hotelierstva a gastronómie Mladosť z Prešova, ktoré nás navštívili. Výchovná poradkyňa Ing. M. Šofranko Minaričová predstavila ich školu, oboznámila žiakov s odbormi, podmienkami prijatia na štúdium, možnosťami duálneho vzdelávania a praxe v zahraničí.

Študentky zo školy predviedli našim žiakom spôsob miešania nealkoholických nápojov z rôznych ingediencií, držanie a nosenie viacerých tanierov naraz. Žiaci si potom mohli namiešať vlatné nápoje a samozrejme ich aj  ochutnať.

Niektorí žiaci si vyskúšali nosenie tanierov a išlo im to veľmi dobre. Bolo vidieť, že si to všetci užívali, a preto sme sa zhodli na tom, že ich medzi nami veľmi radi opäť privítame. Pani výchovná poradkyňa nám sľúbila predvedenie prípravy jedál netradičnými spôsobmi.

Mgr. Andrea Mačová

• Geografická olympiáda

• Tak ako po iné roky, aj tento rok sa naša škola zapojila do geografickej olympiády. Nadšenci geografie si prišli na svoje 23.11.2022, keď sa uskutočnilo školské kolo. Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov v troch kategóriách podľa ročníkov. Do okresného kola postupujú prví traja úspešní riešitelia z každej kategórie. Svoje vedomosti budú ďalej prezentovať v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 31.3.2023.

Súťažiacim blahoželáme a postupujúcim žiakom prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

Postupujúci žiaci:

kat. G:

• Jakub Mišenko (5.B)
            • Alexandra Jaššová (5.A)
            • Jakub Menšík (5.A)

kat. F:

• Dávid Goliaš (7.B)
            • Jozef Lafférs (7.B)
            • Oliver Haborák (6.A)

kat. E:

• Jozef Šuhaj (9.A)
            • Dominik Genčúr (8.B)
            • Matúš Kalina (8.A)

Mgr. Anna Kreitlerová

• My, deti dneška o časoch vojny

• Slovenské národné múzeum - Múzeum holokaustu v Seredi, Združenie Ester a Izraelské veľvyslanectvo na Slovensku vyhlásili celoslovenskú výtvarnú súťaž na tému My, deti dneška o časoch vojny s cieľom zvýšiť povedomie mladej generácie o holokauste. Aj naša škola bude mať na tejto súťaži svojho zástupcu. Je ním žiačka 8.A Natália Kaščáková, ktorá sa do súťaže prihlásila s kresbou tušom a uhlíkom. Jej dielo bude vystavené pod názvom „Tmavobiela tma“.

Natálii ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov.

Mgr. Anna Kreitlerová

• Vesmír u nás v škole

• Hodiny štvrtáckej prírodovedy sa niesli v znamení vesmíru a slnečnej sústavy. Žiaci skúmali nielen základné údaje danej témy, ale často krát sa zahĺbili do tajných zákutí nášho vesmíru. Za domácu úlohu mali zostaviť model slnečnej sústavy. Veľká vďaka patrí aj rodičom, ktorí pri výrobe jednotlivých modelov pomáhali. Modely vesmíru sú naozaj originálne a prepracované do detailov. Pri ich prezentovaní si žiaci upevnili vedomosti, ktoré sa počas jednotlivých hodín dozvedeli. Odviedli skutočne skvelú prácu.

Mgr. Alena Čizová

• Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že na základe Všeobecne záväzných nariadení obce Šarišské Dravce dochádza s účinnosťou od 1.1.2023 k zmene výšky príspevkov zákonného zástupcu v školských zariadeniach (ŠJ, MŠ, ŠKD). Konkrétne výšky príspevku v príslušnom školskom zariadení si môžete pozrieť v prílohách oznamu.
            K úhrade konkrétneho príspevku budete vyzvaní prostredníctvom aplikácii EDUPAGE.

Prílohy:

VZN_6_2022 - ŠJ