S hrdosťou oznamujem, že naša škola sa aktívne zapojila do 4. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže: EKOolympiáda – online environmentálnej hry spájajúcej ekológiu, logiku a zábavu. Jej cieľom je inovatívnou formou zvýšiť povedomie žiakov o ochrane životného prostredia a jeho udržateľnosti. Súťaž je organizovaná o.z. Planet Lover v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom.
Bolo zapojených 76 žiakov zo 7., 8. a 9. ročníka. Táto účasť prekonala všetky očakávania. Preukázali tak veľký záujem o aktuálne témy ako ochrana životného prostredia, klimatická zmena, voda, pôda, oceány či odpad. Tento ročník sa vyznačoval vysokou účasťou a silnou konkurenciou v rámci celého Slovenska bolo zapojených 6255 žiakov.
Najlepšie výsledky z našich žiakov dosiahli:
Kristína Angelovičová (173. miesto s počtom bodov 47/50),
Kvetoslava Cicoňová (483. miesto s počtom bodov 43/50),
Magdaléna Sabolová (487. miesto s počtom bodov 43/50).
Ďakujem všetkým žiakom, ktorí venovali svoj čas a energiu na prehĺbenie vedomostí o našej planéte. Verím, že poznatky získané počas EKOolympiády budú aktívne využívať aj v bežnom živote a takýmto spôsobom budú príkladom pre okolie.
Blahoželám každému účastníkovi! Ste inšpiráciou a dôkazom, že nám na budúcnosti našej planéty záleží a spoločne budujeme generáciu, ktorá rozumie planéte 🌍
Organizátorka súťaže a autorka príspevku: Mgr. Anna Sedláková
